Razem na święta

Konkurs Szopek i Grup Kolędniczych

W dniu 22.12.2019r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Konkursie Szopek i Grup Kolędniczych w Limanowej organizowanym przez Parafię pw. Matki Boskiej Bolesnej oraz Urząd Miasta Limanowa.
Celem konkursu jest: kultywowanie i upowszechnianie tradycji kolędowania, zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych, prezentacja zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych Limanowszczyzny, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci, młodzieży i dorosłych oraz  kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.

Dzieci z grupy VI, które wystąpiły jako "Rozśpiewani Kolędnicy" zajęły III miejsce w kategorii grup przedszkolnych, zaś zespół "Mini Limanowianie" otrzymał wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy.

Dodano: 23.12.2019, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr