Razem na święta

Akcja MEN "Szkoła do hymnu"

11 listopada to szczególny dzień dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy waleczność i męstwo tych, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość i wróciła na mapę Europy. Data ta i jej szczególne znaczenie znana jest nie tylko dorosłym. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Limanowej wiedzą jakim bohaterstwem wykazali się nasi przodkowie, walcząc o wolność naszego kraju.
W tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości w przedszkolu odbywały się zajęcia o tematyce patriotycznej. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie dzieci do poszanowania własnego kraju oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Przedszkolaki nie tyko zdobyły podstawowe informacje na temat Polski i symboli narodowych, ale sumiennie przygotowywały się do odśpiewania hymnu narodowego, by włączyć się w akcję MEN - #SzkołaDoHymnu.
W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej w piątek 09 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność przedszkola wspólnie zaśpiewała cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu dzieci wysłuchały piosenek w wykonaniu uczestniczek konkursu „W maleńkim sercu wielka Ojczyzna”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polakami”.
Dodano: 12.11.2019, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr