Święto Drzewa i Pieczonego Ziemniaka

W dniu 16.10 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Drzewa i Pieczonego Ziemniaka. Od samego rana przedszkolaki brały udział w różnych konkurencjach w których w roli głównej był nasz "solenizant" - ZIEMNIAK.
Slalomy, rzucanie do celu czy skoki w workach- to tylko niektóre z konkurencji w których wychowankowie toczyli zaciekłą rywalizację. W tym dniu również do naszego przedszkola przybył Pan Leśniczy, który przyniósł nam do posadzenia drzewko. Przybliżył dzieciom, podczas krótkiej pogadanki, najważniejsze wiadomości dotyczące lasu, zwierząt a przede wszystkim ochrony środowiska i recyklingu- wszystko to połączone było bajką edukacyjną wydaną przez Lasy Państwowe - "Dzik Ryjek" oraz "Wycieczka do lasu"- dotyczącą podstawowych zasad zachowania się w lesie. Podarował również dzieciom malowanki. Dzieci wspólnie z Panem Leśniczym tradycyjnie posadziły drzewo w przedszkolnym ogrodzie i zobowiązały się dbać o drzewko regularnie je podlewając. W przedszkolnym ogródku rozpaliliśmy także wielki ruszt na którym usmażyły się kiełbaski i upiekły świąteczne ziemniaczki! Było pysznie!

Dodano: 17.10.2018, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr