Spotkanie z policjantem

W piątek w przedszkolu było wielkie poruszenie, bo odwiedził nas pan policjant z Policji Powiatowej w Limanowej. Było to ostatnie spotkanie zorganizowane w ramach corocznej akcji która odbywa się w naszej placówce we wrześniu – Bezpieczne Przedszkole. Pan policjant z dużym profesjonalizmem przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach, używania kamizelek odblaskowych, przypomniał o przewożeniu dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami, o zakładaniu kasku na głowę podczas jazdy rowerem lub na rolkach. Wspólnie przypomnieliśmy sobie numery alarmowe: 997, 998, 999 i 112. Wszystkie przedszkolaki zgodnym chórem obiecały naszemu gościowi, że ZAWSZE BĘDĄ OSTROŻNE NA DRODZE ! Na zakończenie spotkania dzieci mogły obejrzeć samochód policyjny i posłuchać sygnału z policyjnego wozu. Miały też możliwość wejść do radiowozu a najodważniejsze przedszkolaki zostały zamknięte w „mini więzieniu” jak go same nazwały na tyłach policyjnej furgonetki co notabene sprawiło im największą frajdę;)! Pan policjant z dziećmi z grup starszych wybrał się także na pasy przed przedszkolem gdzie dzieci wspólnie ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez ulicę. Było to bardzo ciekawe a zarazem pouczające spotkanie! Teraz każdy przedszkolak już wie jak być bezpiecznym na drodze!
Dodano: 16.09.2018, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr