Dni Adaptacyjne

DNI ADAPTACYJNE!!! Od poniedziałku (11.06) do piątku (15. 06) w naszym Przedszkolu odbywać się będą dni adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci które rozpoczynają od września edukacje przedszkolną w naszej placówce aby wraz z rodzicami lub opiekunami przyszli do przedszkola. Zajęcia adaptacyjne odbywać się będą w godzinie od 10:00 do 11:00. Podczas dni adaptacyjnych następuje wzajemne poznanie się dzieci, rodziców i nauczycielek. Dzieci wspólnie z opiekunami poznają pomieszczenia przedszkolne, wyposażenie sali i łazienki, uczą się korzystania z urządzeń sanitarnych. W salach rodzice bawią się z dzieckiem, biorą udział w zorganizowanych zajęciach lub obserwują zachowanie pociechy w czasie zabaw dowolnych. Włączenie najbliższych w poznawanie przez dziecko nowego środowiska wychowawczego, ułatwia mu nawiązanie kontaktu z nauczycielką, rówieśnikami, poznanie otoczenia materialnego, funkcji sprzętów, pomieszczeń w warunkach komfortu psychicznego i tym samym poszerza jego możliwości rozwojowe. Dziecko zyskuje poczucie bezpieczeństwa poprzez obecność osoby bliskiej w przedszkolu. ZAPRASZAMY!!!
Dodano: 06.06.2018, Z zycia przedszkola

obr