Andrzejki

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń, dzień ten miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Obecnie ten ludowy zwyczaj jest doskonałą okazją i ciekawym pomysłem na zabawy z dziećmi.
     W czwartek, 27 listopada, w naszym przedszkolu zapanował tajemniczy nastrój. A to wszystko za sprawą niezwykłej scenerii oraz pewnej bardzo miłej czarownicy, która przeniosła przedszkolaków w zaczarowany świat magii i wróżb. Wszystkie dzieci z wielką radością brały udział w zabawach odkrywających przed nimi nieznaną przyszłość. W tym jedynym w roku dniu można było posiąść wiedzę na temat przyszłego zawodu, czy też dowiedzieć się, jakim prezentem ktoś zostanie obdarowany w najbliższym czasie. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.
     Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły wszystkim wiele radości i były okazją do wspaniałej wspólnej zabawy.
Dodano: 27.11.2014, oddzial: Smerfy

obr