Razem na święta

Andrzejkowe czary - mary

Kiedy wieczór Andrzejkowy
                                                             Rzuci na nas swoje czary,
                                                             Wróżbie wierzyć jest gotowy
                                                             Każdy nawet niedowiarek.

W ostatnim dniu listopada powróżyć sobie wypada, by przyszłość poznać troszeczkę. Dlatego też wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w magicznie przystrojonej sali średniaków by rozpocząć wielkie wróżenie. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosła nas czarownica, która przyleciała do przedszkola na miotle z walizką pełną rekwizytów potrzebnych do czarowania. Po wielokrotnym wypowiedzeniu magicznego zaklęcia zaczęła się wspaniała zabawa. Dzieci mogły się dowiedzieć kim będą w przyszłości, czego powinny się wystrzegać, czy też jakie mogą dostać prezenty w najbliższym czasie. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy i pląsy taneczne przy muzyce dyskotekowej. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przygotowanego przez mamę Filipa, za który serdecznie dziękujemy!
Zabawa "andrzejkowa" dostarczyła wielu przeżyć i emocji, była również okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznania naszej ludowej tradycji.

Dodano: 27.11.2014, oddzial: Promyczki

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr