Spotkanie z leśniczym

9 października gościliśmy w naszym przedszkolu pana Jakuba Zygarowicza - leśniczego pracującego w limanowskim Nadleśnictwie. Dla wszystkich przedszkolaków spotkanie to było ciekawą i pożyteczną lekcją przyrody. Pan Jakub, w sposób bardzo zajmujący, opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Przypomniał również o konieczności szanowania przyrody i dbania zarówno o zwierzęta, jak i rośliny. Podczas spotkania zadawał przedszkolakom wiele pytań. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zwyczajów leśnych zierząt, ptaków odlatujących do ciepłych krajów i pozostających na zimę w Polsce, drzew, grzybów... W nagrodę otrzymaliśmy sadzonkę świerka, którą wspólnie zasadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym, karmnik, ziarna dla ptaków, ołówki, zakładki do książek oraz słodycze. Ponadto, pan leśniczy wzbogacił naszą biblioteczkę o przepiękne albumy przyrodnicze.
Dodano: 09.10.2014, oddzial: Smerfy

obr