Spotkanie z leśniczym

"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."
                     H. Zdzitowiecka

W czwartek 09 października nasze przedszkole odwiedził nas pracownik Nadleśnictwa w Limanowej – pan Jakub Zygarowicz. Pan leśniczy opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pana leśniczego dużo prezentów, ale najważniejszym z nich była sadzonka świerka, którą wspólnie zasadziliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie.
Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za spotkanie,  które było bardzo ciekawą lekcją przyrody

Dodano: 09.10.2014, oddzial: Promyczki

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr