Konkurs recytatorski w naszym przedszkolu

W dniu 08.06.2021r. w naszym przedszkolu odbyła się VI edycja konkursu recytatorskiego, której motywem przewodnim były „Zwierzęta w wierszu”. Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie twórczości literackiej polskich poetów, rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą, a także odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich.  Do konkursu zgłosiło się wiele dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.
Pani Dyrektor Halina Kożuch powitała wszystkie dzieci oraz członków komisji i zaprosiła na prezentacje utworów  zaczynając od grup najmłodszych. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze, a występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Poziom interpretacji wybranych wierszy jak co roku był bardzo wysoki. Po występach konkursowych jury udało się na naradę, aby ocenić recytację dzieci z uwzględnieniem doboru i interpretacji utworu, znajomości tekstu oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze i starsze:

- kategoria: dzieci młodsze:
1 miejsce - Gabriela Stypuła - gr.I
2 miejsce - Marcelina Jasica - gr. III
3 miejsce - Bruno Węgrzyn- gr. II

- kategoria: dzieci starsze:

1 miejsce ex aequo: Anna Stypuła - gr. V
                                Jan Smoter - gr. VI
2 miejsce
ex aequo: Nikola Wojcieszak - gr. VI
                                 Jakub Gancarczyk - gr. V
3 miejsce
ex aequo: Nina Szubryt - gr. VI
                                 Filip Pawlik - gr. IV
Wyróżnienie
ex aequo: Wiktoria Bartodziej - gr. V
                                      Bartłomiej Kulak - gr. VI

Składamy serdeczne podziękowania Sponsorom: UM Limanowa, Rada Rodziców MP nr 2, Koło Gospodyń Wiejskich z Laskowej, firmom: Gwarant, Wolimex, Wolimex Plus, dzięki którym zostały zakupione wspaniałe nagrody dla wszystkich uczestników konkursu. Dziękujemy również wszystkim Rodzicom, którzy przygotowali swoje dzieci do udziału w konkursie, a przedszkolakom gratulujemy wytrwałości w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagi, jaką wykazały się występując przed liczną publicznością oraz życzymy dalszych sukcesów.
Dodano: 08.06.2021, Z zycia przedszkola

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr