Razem na święta

Zajęcia szachowe

Gra w szachy cieszy się dużą popularnością wśród naszych przedszkolaków. Szachy są jedną z najstarszych intelektualnych gier a w swojej istocie opierają się na naukowym myśleniu i sportowej rywalizacji. Zajęcia szachowe przynoszą dzieciom wiele korzyści. Stwarzają  nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, kształcą wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą pamięć, uwagę, koncentrację a przede wszystkim stwarzają sytuacje wymagające abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Dzieci grające w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianymi figurkami doskonalą swoje umysły. Szachy zawierają również wiele elementów wychowawczych. Kształcą te cechy charakteru, które prowadzą do zwycięstwa nie tylko na zawodach sportowych, ale i w życiu. Wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, kształcą wytrwałość, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje, uczą myśleć obiektywnie. Ponadto atrakcyjna gra planszowa jest wspaniałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu z rodziną i rówieśnikami. Zajęcia szachowe prowadzone są w naszym przedszkolu przez pana Stanisława Czyrnka - instruktora szachowego, nauczyciela z wieloletnim stażem, wybitnego znawcę tej gry. Zajęcia te odbywają się w ramach godzin pobytu dzieci w przedszkolu raz w tygodniu,  jako zajęcia dodatkowe i trwają  30 minut .

(L.W)
Dodano: 11.05.2013, oddzial: Słoneczka

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr